mIRC - Script Kurulumu | Süper mIRC - Süper Script - Ücretsiz Sohbet Programları

mIRC – Script Kurulumu

mIRC – Script Kurulumu

Sohbet programı olan mIRC’in nasıl kurulduğunu öğrenin. Mirc kurulumu, Mirc nasıl kurulur, Mirc exe nasıl kurulur, Mirc exe, Mirc’i bilgisayara kurma.

Kurulumu son derece kolay olan mirc.exe dosyasının sizlere nasıl kurulaçağını acık bir şekilde anlatacağım. Bir çok yeni mirc kullanıcısının zorluk cektiği kurulum işleminin nasıl yapılaçağı hususunda sizlerin bilgi sahibi olmasını sağlayaçağız.

mIRC Nasıl Kurulur ?

Mirc kullanmak ve eğlenceli bir sohbet, IRC kullanıcıları’nın vazgecilmez alışkanlıklarından bir tanesidir. Bize hem zaman kazandırdığı gibi hemde eğlenceli bir sohbet imkanı sağlar.

Mirc kurulumunu bilgisayarımız üzerinde sağlamamız için öncelikle daha önceden exe haline getirilmiş bir kurulum dosyasına ihtiyacımız olduğu aşikardır. Chat yapmak için girdiğimiz web sitesi üzerinden bu exe dosyasını rahatlıkla bize verilen bağlantı linkine tıklayarak teğmin edebiliriz. Bunu yaptığımızda erkanımıza yeni bir pencere acılacaktır. Kaydet yada Çalıştır adında bize iki seçenek sunar. Bunlardan Kaydet seçeneğine tıklıyoruz ve exe dosyasının bilgisayarımıza indirme işleminin tamamlanmasını bekliyoruz.

Dosya indirme işleminin bitmesinden sonra masa üstümüzde yada Belgeler > Karşıdan Yükleninenler klasörümüzde mirc.exe adında bir dosya olacaktır. Bu dosyaya tıklayıp çalıştır diyoruz, ardından konu başında sizlere verdiğimiz resimdeki gibi bir ekran karşımıza geliyor. Burdan sonrası çok basit bütün sorulara ileri (next) diyoruz ve kurulum işlemimiz bitiyor. Masa üstüne baktığınızda bir mirc ikon’u göreceksiniz. Bu ikona tıkladığımızda mirc kurulumu bitmiş ve mIRC programı acılacaktır.

Kurulum işlemimiz bu kadar artık mIRC’imiz kullanıma hazır. Tek yapmamız gerek nick seçip bağlan butonuna tıklamak.

mIRC KURULUMUNDA NELERE DİKKAT ETMELİ

Mirc bir exe içerisine sıkıştırılmış dosyalardan oluşmaktadır. Bu işlem esnasında yada bunu yapan insanların hatalarında kaynaklı, sizin bilgisayarınıza zarar verecek bir kurulum dosyası olabilir.

Ne Yapılmalı ?

Sizlere ilk tavsiyemiz bilmediğiniz size güven vermeyen web sitelerinden bu dosyayı temin etmeye kalkmamanız. Tabi ki en önemli tavsiyemiz indirdiğiniz exe dosyasını kurulum işlemine geçmeden önce mutlaka bir virüs programı tarafından taratınız. Bunların dışın da üzerinde bulunduğunuz web site yöneticilerinden bilgi ve yardım isteyiniz. Bunlar sadece kısa bir tavsiye niteliğindedir, olasılığı cok düşük bir ihtimalde olsa yinede dikkatli davranmak ve temkinli olmak sizlerin çıkarına olacaktır. Mirc kurulumu yazımız ile sizlere aktaracağımız bilgiler bu kadar umarım makalemiz sizlerin işinize yarayacak niteliktedir.

SupermIRC.Com

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2018 - Tüm hakları saklıdır. Supermirc.com - Ortam Sohbet Odaları Projesidir.